תכנית עסקית: למה היא חשובה ואיך כותבים אותה?

תכנית עסקית הינה מסמך חיוני עבור כל עסק. היא מסייעת לבעלי העסק להתנהל בצורה מסודרת מבחינה פיננסית, ומתווה דרך ברורה להגשמת החזון העסקי. אך עסקים רבים כותבים תכנית עסקית מסיבה נוספת: מדובר בתנאי הכרחי לקבלת אשראי מהבנק או מהקרן לעסקים קטנים ובינוניים.

מדוע העסק שלי זקוק לתכנית עסקית?

גופי וקרנות האשראי דורשים מהעסקים המבקשים אשראי את התכנית העסקית מסיבה אחת פשוטה: הם מעוניינים לאמוד את יכולתו של העסק לשרוד לאורך זמן ואף לצמוח – וזאת כתנאי להחזרת ההלוואה שניתנת לו. תכנית עסקית קוהרנטית ומנוסחת היטב תעניק לבנקים ולקרנות הצצה אל הקרביים של העסק – ותאפשר להם לקבל החלטה מבוססת לגבי הענקת האשראי המבוקש. התכנית מוגשת עם שלל מסמכים נלווים, כגון תדפיסי חשבון בנק, דוחות מבוקרים, מאזני בוחן ועוד.

אני מבין שאני צריך בניית תוכנית עסקית. אז איך מתחילים?

למעט מקרים בהם בעלי העסק מגיעים מהתחום, עסקים נעזרים במומחים על מנת לנסח תכנית עסקית מפורטת. משרד המתמחה בכתיבת תכניות עסקיות יידע להכין מסמך מפורט בהתאם לאופי העסק, לצרכיו וליעדיו העסקיים.

כשכותבים תכנית עסקית במטרה להגישה לגופי וקרנות האשראי, יש להכין את התכנית לפי פורמט ייחודי המבוקש על ידם. לקרן לעסקים קטנים ובינוניים, למשל, ניתן להגיש את התכנית העסקית רק על גבי מסמך מפורט שחובר על ידה, ושאותו יש למלא. לאחר מילוי כל הפרטים, מתייחסת הקרן למסמך כתכנית עסקית לכל דבר ועניין.

בניית תוכנית עסקית - למי פונים לעזרה?

שמחים ששאלת. משרד דמבין אופיר רואי חשבון מספק ללקוחותיו שירותי בניית תכנית עסקית וגיוס הון, כאשר מאחוריו ניסוח של מאות תכנית עסקיות שהוגשו לבנקים ולקרן לעסקים קטנים ובינוניים לשם קבלת הלוואה.

במהלך העבודה על התכנית העסקית, נבקש מכם מידע מפורט על אופי הפעילות שלכם, על הלקוחות והספקים ועל ההיסטוריה הפיננסית של העסק (לרבות היסטוריית הלוואות קודמות). ככל שהתכנית מפורטת יותר, כך גדלה יכולתה לסייע לעסק לצמוח.

במידה ונחליט יחדיו על הגשת התכנית לאחד הבנקים או לקרן לעסקים קטנים ובינוניים, משרדנו ימלא את השאלונים המתאימים וידאג לצרף את כל המסמכים הנדרשים. הניסיון שלנו, הדיוק שלנו בעבודה וההיכרות שלנו עם גופי האשראי ועם הקרן לעסקים קטנים ובינוניים יגדילו משמעותית את הסיכויים של העסק שלך לזכות בהלוואה.

זקוק/ה למידע נוסף על בניית תוכנית עסקית? נשמח לעמוד לרשותך. לחץ/י כאן ליצירת קשר איתנו.

השאירו פרטיכם כעת ונשוב אליכם עם מידע נוסף!
שם(*)
אנא מלא את שמך
מייל(*)
אנא הזן כתובת מייל
טלפון(*)
אנא הזן מספר טלפון
הודעה (לא חובה)
אנא הזן תוכן הודעה
Invalid Input

מחפשים רואה חשבון בכפר סבא? התקשרו עכשיו !  09-7672139