Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

// קרונה - כל הדרכים להתמודד עם עסק בתקופת משבר //

 

אנו נמצאים בתקופה מאתגרת ולא פשוטה שבה שולטת בעיקר אי הוודאות והבהלה שמסביב.

אמנם קשה שלא להיות מושפע מהמתרחש מסביבנו אשר מועצם באמצעי התקשורת אך אנו סמוכים ובטוחים כי בסופה של תקופה זאת נצא מחוזקים.

בימים האחרונים בשל משבר הקורונה נשאלנו על ידי מספר רב של לקוחות, חברים ומכרים מה דעתנו בנושא משבר הקורונה והשפעתו על עסקים ועל המשק.

עולות שאלות כמו: האם לסגור עסקים שונים? האם למשוך ולפדות כספי חסכונות/ תיקי מניות או למשוך פנסיות?

האם להוציא עובדים לחופשה ללא תשלום? האם עצמאי יכול לתבוע דמי אבטלה?

כדי לעזור לכם בימים אלו - ריכזנו עבורכם מידע חיוני והמלצות שלנו להמשך התנהלות.

 

אנו קוראים לכם להיכנס לאזור משבר הקורונה באתרנו, לקרוא את התכנים ולפנות אלינו במידה ויש לכם שאלות נוספות.

שנדבע במהרה ימים יפים יותר!

הכתובת להתייעצות בכל השאלות שמעסיקות אתכם – והן רבות.

כך למשל, רבים תוהים אם כדי להקים עסק, הם אכן חייבים להתפטר מעבודתם כשכירים – ואם כן, מהו המועד הטוב ביותר. אחרים שוקלים להמשיך בעבודתם, אך גם להקים עסק עצמאי. יש מי שמתלבט בסוגיה איזה עסק בדיוק לפתוח, או מתי העיתוי הטוב ביותר לעשות זאת; ויש מי ששואל אם כדאי לו לגייס עובדים, ואם כן, באיזה שלב של חיי העסק; האם לקנות מלאי, מתי, כמה והיכן; וכמובן השאלות הבוערות ביותר – מאיפה משיגים כסף לכל זה, וכמה מסים צריך לשלם בתהליך. גורם מפתח בתהליך הארוך והסבוך הזה הוא קבלת ייעוץ מאיש מקצוע, שיסייע לכם להתוות את השביל הנכון ביותר עבורכם. בכל שלב ושלב של העסק, ייעוץ טוב וליווי כלכלי יעניקו לכם ערך רב. רואה החשבון מסייע כבר בהחלטה להקים עסק ולגייס הון להקמתו וברישומו בפני רשויות המס, ולאחר מכן בניהול החשבונות, בהכנת דו"חות כספיים ובייצוג בפני רשויות המס. לאורך כל חיי העסק, אתם ורואה החשבון שלכם פועלים יחד למען המטרה המשותפת – קידום העסק.

שירותי ייעוץ כלכלי לעסק בכל שלב

השאלה הקריטית – מתי לפתוח את העסק

חשוב לזכור כי בעת הקמת עסק, החוק מחייב אתכם להירשם כעסק בפני רשויות המס השונות. עליכם "לפתוח תיק" במע"מ ובמס הכנסה, ולא לשכוח להודיע על כך גם למוסד לביטוח לאומי. כבר בשלבים מוקדמים אלה, כמעט לכל החלטה שתקבלו יש משמעות קריטית – שיכולה לחסוך לכם כסף, או חלילה, לעלות בממון רב. בנוסף, לכל החלטה כלכלית יש השפעה משמעותית על המסים שתשלמו. כך למשל, עסק שייפתח בדצמבר 2017 יידרש להגיש דו"חות מס כבר לשנת 2017 ; ואולם
אם תחליטו להקים את העסק ב- 1.1.2018, תידרשו לדווח על תוצאות פעילותכם רק בשנת 2018 . מצד אחד, כך אפשר לחסוך את עלות הכנת הדו"ח השנתי של רואה החשבון לשנת 2017 ; ומצד אחר, ייתכן שיצא שכרכם בהפסדכם – כי אולי דווקא הריבית ותנאי האשראי שמציעים הבנקים בדצמבר 2017 טובים יותר מאלה שיוצעו בינואר 2018 . בנוסף, אם ב- 2017 הכנסות העסק היו נמוכות באופן משמעותי מההכנסות הצפויות לו ב- 2018 , בהחלט ייתכן שעדיף להקדים הכנסות לשנה זאת ובכל זאת לפתוח את העסק כבר בשנת 2017. גם ההחלטה מתי לרשום את ההכנסה, בהנחה שכבר התגבשה הזכות לקבלה, אינה פשוטה, ויש להביא בחשבון מספר רב של פרמטרים – שיעורי המס בכל אחת מהשנים, מספר נקודות זיכוי של שני בני הזוג, כלל ההכנסות של התא המשפחתי ועוד. נאמר שלאחר כל ההתלבטויות החלטתם להקים את העסק ב- 2018 , ואתם חושבים שאתם יודעים מה אתם רוצים למכור. אבל האם אתם יודעים מי הלקוחות העתידיים שלכם? האם אתם יודעים בדיוק מה אתם רוצה למכור להם ובאיזה מחיר? האם אתם יודעים איך לייצר את המוצר שתמכרו, או כמה עולה השירות שתשווקו? ואיך תממנו זאת? האם עדיף ללוות כסף מהורים, חברים או קרובים, או אולי ללכת לבנק ולבקש הלוואה? ובאיזה בנק? אחרי שקראתם את רשימת השאלות הארוכה הזו, אתם בוודאי מתחילים להבין מדוע יש צורך בתוכנית מפורטת לגיוס כסף, כמו גם בארגון כל הרעיונות והמטרות שלכם לכדי תוכנית פעולה. אתם זקוקים לתוכנית עסקית ש"תפקס" אתכם.

כתיבת תוכנית עסקית – כלי מרכזי בגיוס הון לעסק, קיים או חדש

ניתן לגייס הון לעסק במגוון דרכים - גיוס כסף מקרובי משפחה, "שבירת חסכונות", פדיון כספי פיצויים ועוד. אבל יש דרכים נוספות שבאמצעותן ניתן לגייס כסף שיסייע לכם להניע את העסק. כך למשל, אפשר לגייס הון מבנקים או מקרנות אשראי שונות (לרבות הלוואות בערבות המדינה); ואולם, לשם כך יש להתמקד בבניית תוכנית עסקית שתחסוך לכם זמן ועלויות בהמשך הדרך. תוכנית עסקית חייבת לכלול גם תחזית להכנסות העתידיות ותזרים המזומנים של העסק; כך שעל מנת שהיא תעזור לכם להשיג את המטרה, מוטב שיכין אותה כלכלן מוסמך או איש מקצוע ברמה גבוהה.

 

[פורסם ב"הארץ", מוסף כסף נקי, 31.12.2017]

להורדת גרסת הדפסה

 

 

 

קצת עלינו...

משרד רו"ח אופיר דמבין הממקום באזור השרון בכפר-סבא מעסיק כלכלנים, יועצי מס ורואי חשבון בעלי ניסיון רב בתחום המיסים (יוצאי רשות המיסים), החשבונאות והייעוץ הכלכלי ואנו מתמחים במתן שירותי גיוס הון ובמתן שירותי הנהלת חשבונות חשבות לחברות כמו גם לעסקים בתחילת דרכם.

אנו מלווים את לקוחותינו משלב הרעיון המוביל להקמת עסק או חברה, המשך בפתיחת תיקים ברשויות המס השונות, ניהול מערכת החשבונות, תכניות עסקיות וליווי מול בנקים, הכנת משכורות והכנת דוחות כספיים לרשויות המיסים.

קרא עוד...

כדאי לדעת...

השאירו פרטיכם כעת ונשוב אליכם עם מידע נוסף!
שם(*)
אנא מלא את שמך
מייל(*)
אנא הזן כתובת מייל
טלפון(*)
אנא הזן מספר טלפון
הודעה (לא חובה)
אנא הזן תוכן הודעה
Invalid Input

מחפשים רואה חשבון בכפר סבא? התקשרו עכשיו !  09-7672139